Fotografia ciążowa

Każdy z nas wie, że kobiety oczekujące dziecka z dnia na dzień rozkwitają. Ciąża jest specyficznym i niezwykłym okresem w życiu kobiety. To czas, kiedy pragnie ona w sposób szczególny dbać o siebie i dobro swojego maleństwa. Ostatnio coraz bardziej powszechnie traktujemy tak zwaną fotografię ciążową. Kobiety, oprócz tego, że na co dzień są fotografowane przez swoich najbliższych, zainteresowane są również tematami, związanymi z profesjonalnymi sesjami ciążowymi. Warto wiedzieć, dlaczego ten fascynujący obszar fotografii jest tak atrakcyjny.

Sesje ciążowe – jak wyglądają?

Klimat i przebieg sesji ciążowych w głównej mierze zależy od nastawienia i samopoczucia przyszłej mamy oraz mojego wyczucia jako fotografa. Z oczywistych względów fotografią ciążową nie może zajmować się każdy. Oto kilka – najważniejszych moim zdaniem – cech, które decydują o pomyślności wykonywanych przeze mnie sesji ciążowych:

  • nienaganna cierpliwość
  • takt
  • subtelność
  • doświadczenie
  • otwartość
  • dobra koncentracja

Duża część kobiet, chociaż marzy o uwiecznieniu swojego błogosławionego stanu, to jednak podchodzi do tego (przynajmniej początkowo) ze sporą dozą ostrożności i zakłopotania, dlatego tak ważne są wyżej wyszczególnione cechy, którymi charakteryzuję się jako fotograf. Niektóre kobiety decydują się na rozbierane sesje ciążowe, aczkolwiek nie jest to ani regułą ani przymusem. Popularne są także zdjęcia wspólnie z partnerem, czyli przyszłym ojcem.

sesje ciążowe Kraków

To co najpiękniejsze w sesjach ciążowych

Warto mieć świadomość tego, jaka idea towarzyszy wszystkim sesjom ciążowym. Mianowicie, jest to uchwycenie bardzo szczególnej chwili w życiu kobiety i w życiu malutkiego człowieka, który wkrótce przyjdzie na świat. Nawet, jeśli kobieta na początku niechętnie myśli o tego typu zdjęciach lub po prostu ma pewne obawy, zawsze kończy się to uśmiechem na jej twarzy po ujrzeniu efektów mojej pracy.

Interesują Cię piękne i subtelne sesje ciążowe w Krakowie? Jest to idealne miejsce do wykonania takiej sesji w plenerze. Taka sesja może odbyć się również u Ciebie w domu.

Własne fotografie ciążowe

W fotografii ciążowej niezwykle modne stały się również samodzielnie wykonywane zdjęcia dzień po dniu – na przykład przed lustrem. Jest to genialny pomysł na uwiecznienie całego okresu trwania ciąży i unikalna pamiątka. Tworząc z takich zdjęć album, możemy w przyszłości podzielić się z naszym dzieckiem własnoręcznie wykonanymi fotografiami ciążowymi.

Menu